חיי קהילה

כרם-אל היא קהילה משיחית חייה ותוססת ובעלת מגוון רחב של פעילויות וקבוצות שונות, ותיד תוכלו למצוא משוה שמתאים לכם ולמשפחתכם.
להלן תוכלו לקבל הסבר קצר על מגוון הקבוצות והפעילויות השונות שיש לנו להציע. כל הזמן מתווספים עוד פעילויות וקבוצות עניין למיניהם, אז תמשיכו לעקוב כדי
לראות מה יהיה בהמשך. או אפילו יותר טוב, בואו לבקר אותנו ולחוות בעצמכם. נשמח לראותכם!

אסיפות שבת

בכל יום שבת בערב אנו מתאספים בבית הקהילה למפגש המרכזי אשר בו אנו מקדישים זמן לאלוהים יחד כמשפחה. המפגש כולל מוזיקה ושירה (הרכב חי של נגנים וזמרים, ושירים שהם למעשה תפילות של תודה או תהילה לאלוהים בסגנון מודרני ומגוון), תפילה (אם רוצים ולפי הצורך, מתפללים מהלב ובחופשיות, יחד או לבד), לימוד (דרשות בנושאים מגוונים מתוך התנ"ך והברית החדשה), פעילויות לילדים (בזמן הדרשה הילדים מתפזרים לכיתות לפי גילאים לזמן של פעילות בהדרכת מורה) וזמן לבלות יחד (בסוף האסיפה יש זמן לשבת יחד בכיף על קפה ועוגה ולהכיר ולדבר על כל דבר).

קבוצות בית

לכרם-אל יש מספר קבוצות בית הנפגשים במהלך השבוע במספר מוקדים ברחבי העיר חיפה. אנחנו נפגשים כדי לבלות זמן יחד, לחלוק ארוחה יחד וכדי ללמוד את התנ"ך והברית החדשה יחד באווירה משפחתית ופתוחה.

אירועים וחגים

רובנו אוהבים אוכל וארועים חגיגיים – הם בונים משפחתיות, מערכות יחסים ויוצרים אווירה משמחת. בכרם-אל אנחנו חוגגים יחד את חגי ישראל, מקיימים קבלות שבת, יוצאים לטיולים ומקיימים ארועים גיבוש נוספים במהלך השנה. המטרה היא לחזק את הקשר של משפחות כרם-אל ושל כרם כמשפחה

פעילויות לסטודנטים וצעירים

חיפה היא ביתם של שני מוסדות אקדמיים מהמובילים בארץ: אוניברסיטת חיפה והטכניון. לאור כך יש אוכלוסייה הולכת וגדלה של סטודנטים וצעירים בעיר, וכך זה גם בכרם-אל. קבוצת הצעירים של כרם-אל מאוד פעילה בארגון אירועים, טיולים, פעילויות לימוד, ערבי שירה והלל וחיבור עם צעירים מקהילות משיחיות אחרות ובכלל.

פעילויות נוער

קבוצת נוער של קהילת כרם-אל מהווה סביבה תומכת ובטוחה המאפשרת לנוער שלנו להתבסס באמונתם באלוהים ובזהותם במשיח כהכנה להמשך דרכם בחברה הישראלית. הפגישות שלנו מתרכזות בלימוד הכתובים בצורה רלוונטית, קיום פעילויות העשרה וכיף וטיפוח מערכות יחסים בריאות בתוך הקבוצה ומחוצה לה.

מועדון הכרם

"מועדון הכרם" הוא מועדון הילדים של כרם-אל שנפגשים בשבתות בזמן הדרשה של המבוגרים. הילדים שלנו הינם המתנה הגדולה ביותר שאלוהים נתן לנו ולכן אנחנו משקיעים בהם המון. המורים הינם כולם מתנדבים ועובדים לפי החוברות של "מדליון" ו"מדור לדור". יש מספר כיתות שמחלוקות לפי גיל:

ילדי תמר: פעוטות וגן טרום טרום חובה
ילדי תות: גן טרום חובה, גן חובה וכיתה א'
ילדי שקד: בכתיות ב', ג', ד'
ילדי הגפן: כיתות ה', ו'

פעילויות לוותיקים

קבוצת ותיקי כרם-אל כוללת את אנשי ה"זהב" שלנו אשר מלאו להם 60. הם התחילו להיפגש יחד במהלך שנת 2017 ונפגשים אחת לחודש. חברי הקבוצה אוהבים להיפגש עם ותיקים מקהילות אחרות, לצאת לטיולים יחד, ליצור קשר עם ותיקי חיפה, וגם סתם להיפגש על כוס קפה לקשקש. אנחנו כקהילה זוכים מהם להמון לעידוד, עזרה וחוכמת חיים.

מעורבות חברתית

בכרם-אל אנחנו אוהבים להיות מעורבים בחברה בכלל ובעיר חיפה בפרט, לעזור איפה שיש צורך או איפה שאין מישהו אחר שיעשה את המלאכה. בין אם זה ניקיון החוף בדרום חיפה, התנדבות במרכזי נוער, סיוע בעתות חרום ומשבר, עזרה לקשישים ותמיכה לאוכלוסיות שוליים, אנחנו כאן כדי לעזור איך שאפשר כדי שהעיר שלנו יהיה מקום טוב ונעים יותר לחיות בו.